Pierwsze Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Lesznie im. Tadeusza Łopuszańskiego

Szkoła absolwentów ma wielu

I teraz po Srebrnym już Weselu,

Czyli po 25 latach istnienia,

Może coś zmieniło się w sposobie uczenia?

Bo w małych liczebnie klasach

Co rzadkością jest w obecnych czasach,

To każdy chłopak i dziewczyna,

Zawsze, gdy trzeba, pomoc otrzyma,

Obiecując, że tak będzie z każdą lekcją,

Obiecuje Grono Pedagogiczne z Dyrekcją.

S. Krystek

Nasza szkoła jest miejscem wyjątkowym. Dlaczego?

Po pierwsze jesteśmy małą placówką, w której wszyscy się znamy. Nikt nie jest anonimowy. Dzięki temu tworzymy przyjazną atmosferę, która sprzyja procesom uczenia się oraz socjalizacji młodych ludzi.

Po drugie, nasza szkoła istnieje od 1995 roku. Tak! To już 29 lat na leszczyńskim rynku! Naprawdę świetny wynik, jak na prywatną szkołę w małym mieście. To, co nas wyróżnia to tradycja, którą tworzymy razem z młodzieżą od ponad ćwierćwiecza. Dla nas tradycyjne wartości są niezwykle istotne, szczególnie dbamy o wzmacnianie postawy patriotycznej i o rzetelną edukację, jednocześnie nie zapominamy o nowoczesnych technologiach tak ważnych we współczesnym świecie. Dlatego naszą pracownię informatyczną wyposażyliśmy w drukarkę 3d czy zestawy długopisów 3d.

Po trzecie jesteśmy szkołą dla każdego, a co za tym idzie, również dla młodych osób z różnym rodzajem niepełnosprawności. Staramy się tworzyć najlepsze miejsce dla młodych potrzebujących specjalnych warunków do nauki. Oferujemy doskonale wykwalifikowaną kadrę nauczycieli gotowych do pomocy każdemu, kto chce poszerzać swoją wiedzę.

Oto MY. Po prostu sam sprawdź.